35711 entry daha
  • bir iki sene önce 4-5 günde satılan araçlar 4-5 aydır satılmıyor. satıcılar indir bindir aynı fiyattan satacam diye kıvranıyor, sorsan fiyatlar düşmüyor, enflasyondan da bihaberler galiba*

görünen köy klavuz istemez, daha da daralacak piyasa.

x

şuanda imkanı olan zaten kampanya + pazarlık ile bayiden sıfır alıyor. varsa imkan siz de öyle yapın. itin çakalın cirit attığı bu leş piyasadan uzak durun.
  • (bkz: sigorta şişirmesi) yazıyorsa bilinki o aracın hasara en az 10 ila 50k arası daha eklemeniz gerekiyor en az.

normalde 500-600 bin civarı olması gereken hasar ilave iskontolar, işçilikte yapılan pazarlıklarla 100-200k arası zaten düşüyor yetkili servislerde ama bu rakam özel servislerde 200-300k civarını bile bulabiliyor.

heee pert kayıtlı ben çok takmam, hasarı önemli… torpido değişir, farlar radyatörler fazla pahalı ve güzel bir sovtaj teklifi geldiyse sigorta şirketi gözünün yaşına bakmaz direkt ağır hasar kayıtlı işleme alır.

sigorta şirketleri klips parası bile öderken 40 takla atıyor ama nedense her yerde “sigorta şişirmesi” hasarlar var.

ayyyyynrn karşim, sigorta şirketi senin kara kaşına kara gözüne hasarı “şişirip” sana fazla para ödedi… ayyynen.
  • şimdi piyasayı bir süredir takibe alan biri olarak şunu soyleyebilirim resmen tıkanmış aracını satabilmek için ilandaki araçlardan çok aşağıya bir fiyat belirlemek gerekiyor yoksa aylarca satılmıyor.ben kaç aydır bazı araçları favori listeme ekledim makul sayılabilecek fiyat yazılmış olmasına rağmen satilamadilar kaç aydır bunlar satamadiysa piyasa ortalaması ve üstünde fiyat yazıp satmayı bekleyenler belliki 1 yıl daha beklemek zorunda kalacak
  • aracın fiyatını %10 düşürüp satmıştım. indirim yapmasam aylarca satılmayacak, fiyatı artsa da istediğim fiyata yine satamayacaktım.

2 ay ilanda duracağına sattım, parayı hemen vadeliye yatırdım 2 ayda istediğim para elime geçti. olay paraya çevirmekse çok da şeetmemek lazım.

bir de kasko ve trafik sigortası iadesi de alacaksınız. bana 6 aylık geri yattı, o da iyi gelmişti.
  • sistematik ve bilinçli bir şekilde fakirleştirilen orta direk ve alt gelir grubu maalesef çok kötü bir halde. para yok ama iyi kötü bir araç ihtiyaç. haliyle halkın büyük çoğunluğu ikinci ellere yönelmiş durumda; her ne kadar sıfır araç kampanyaları olsa da arada yine fark olduğundan mecburen 10-15 yaşında araçlara bakıyorlar.
    en ucuz sıfır araba yaklaşık 1 milyon tl.
    aynı aracın 2015 modeline sarı sitede yazılan fiyatlar ne biliyor musunuz? 700 bin tl. şaka gibi. sıfırına sadece 300 bin tl fazla vererek ulaşmak varken 9 yaşındakine mecbur kalıyor insanlar... çünkü para yok.
    hurdaya ayrılıp trafikten çıkarılması gereken 2003 model arabaya da 300 bin tl fiyat istiyorlar. yahu araba çöp çöp... 21 yaşındaki, 420 bin km yapmış opel corsaya 330bin tl yazmış. 10 bin dolar. düşündükçe çıldırıyorum. 10 bin dolara hurdalık mal alıyorsun.
    sanki gizli bir karar alınmış ve 300bin tl altına araç satışı yok. fiyat aralıkları birbirine inanılmaz yaklaşmış. millette şu olay var; ben niye ucuza satayım ki sarı sitede bu yazılmış; hak vermemek elde değil.
    ötv mötöve falan filan anlıyorum; ama 1 milyon tl'ye sıfırı olan bir otomobilin 9 yaşındakine 700 bin tl denmesini anlayamıyorum! ortalama olarak; avrupa ve gelişmiş dünya ülkerini baz alırsak ikinci el değerlerin çok daha düşmesi gerek; yani sıfırı bir milyon tl olan 9 yaşındaki araç fiyatının normal gerçeklikte 300 bin tl falan olması gerekir.

bu eziyeti; bu mantıksız düzeni biraz da kendi kendimize; birbirimize yapıyoruz.
    politika, siyaset, düzen, sistem, ekonomi zaten berbat. böyle böyle yaşıyoruz.
  • yüksek km dizel, manuel aracımı 5 günde iyi bir fiyata verdim. boya değişen de vardı.

hatta son fiyat indirimi sonrası arayan soran çok sayıda kişi oldu. noter de son saate kadar tıklım tıklımdı.

bu kadar kolay satılacağını düşünmedim
  • üç sene önce 18bin dolara aldığım aracımı diğer ilanlara bakarak ortalama fiyatlarin bin dolar altına ilana koydum dört tane takas mesaji geldi henüz direkt fiyat teklif eden olmadi. trink al siteden teklif aldım onlar direkt 18bin dolar teklif verdi. yüksek ihtimal ekspertiz yaptıklarında orasında bu var şurasında şu var diyerek 17 bin dolar falan olacak. kendileri de 19-20 bin dolardan piyasaya okutacak.

bence bu fiyatlar bile çok ama 20-25 senelik araçlara bile şu anki kurla 12-13 bin dolar fiyat isteniyor.
  • sezon açılmıştır !!1!1

araba almaya çalışanlar sistematik şekilde indirim indirim deyip
    piyasa bitiyor araçlar elinizde kalacak deyip piyasayı aşağı çekmeye çalışıyor

geçen senede buna benzer oldu araba almaya çalışanlar burada yazıyorlar ağustostan sonra birden başlık kesildi şimdi yine hortladı

ben arabama %20 zam yaptım tok satıcıyım hatta arabamı satmıyorum bile ama sırf arabayı satılığa çıkartacağım piyasayı şişirmek için.

şaka tabi araba almaya çalışanlara umarım temiz güzel bir araba alırsınız dostlar allah yar ve yardımınız olsun.
  • sıfırı 3,3 milyon olan aracın( ki bayiye gitsek ekstra ciddi indirim de olma olasılığı var) 4 yaşında 70.000km'de olanına 2.7 milyon yazıldığı piyasadır.
  • arabayı değiştirme niyetiyle 2-3 aydır günde 3 kere takip ediyorum ilanları. piyasada gördüğüm manzara şu: 10 ilandan 9u oltacı. her yer oltacı dolmuş. atmışlar oltayı bekliyorlar. lan olm senin arabana şu trink para teklif eden siteler (4-5 tane var meşhur reklam olmasın diye yazmadım) işte o siteler senin araca veriyor 1180tl. kaldı ki bu rakam onların yanına gidince 1150ye düşer. hadi ben vereyim 1200. şimdi sen ne skime aracına 1450 yazdın amk!
    böyle keyfi satıcı oltacılar ile gerçekten satma niyetinde olan ilanları birbirinden ayırın. 1450 yazan arabaya 1200 teklif etmekten çekinmeyin. teklif de parayla değil amk. geçen gün yolumun üzereydi, meşhur bir oto galericiler sitesinin içinden geçeyim dedim giderken. caddelerde kedi köpek dolaşıyor, esnaf tavla oynuyor, kimi koltukta uyukluyor. ortamda bi tek şey eksik, şu hani vahşi batı filmlerinden rüzgardan yuvarlanan çalı var ya. hah ondan. kardeşim ciddi satıcı fiyatını makul yazıyor ve aracı gerçekten 8-10 bilemedin 2 hafta içinde gidiyor durmuyor. oltacılardan uzak durun. bunlar kendilerini halen 2021-2022deyiz sanıyorlar. 2024e gelemediler daha, idraklerinin torku beygiri düşük. anca süresi dolan ilanları yenileyip dururlar. ya da götüm görüm 3-5 fiyat düşerler.

neyse öyle işte!
1 entry daha
hesabın var mı? giriş yap